Diskuzní fórum | Zpět do diskuzí

Chronické bolesti chrbta a nôh

Dobrý deň,
mám 31 rokov a viac než dva roky trpím bolesťou krížov a nôh. Bolesť mi vyžaruje do oboch nôh, hlavne do oblasti lýtok a niekedy aj stehien. Pociťujem svalové bolesti, ťahanie, niekedy pálenie. Bolesti v nohách mám neustále, aj v kľude.
Z výsledku MRI mi diagnostikovali nasledovné:
\“na MRI obraz viacetážov. degenrativívnych zmien, s DDD L3-S1, s CHO a protrúziami ID, skombin. foraminosten, najmä L4,5,S1\“
Vyčerpal som už asi všetky možnosti neoperačnej liečby (rhb. liečba, infúzie, ozonoteriapia, hilterapia,…) a pravidelne cvičím. Operácia mi nebola zatiaľ doporučená ale v prípade jej realizovania by sa musela vykonávať stabilizácia chrbtice.
Chcel by som sa opýtať, či je metóda disc-fx vhodná aj na takéto poškodenie medzistavcových platničiek. Poprípade aký ďalší typ liečby by ste mi vedeli odporučiť.
Ďakujem za odpoveď.

23. 06. 2016 | EuroPainClinics

Dobrý den,
Pokud jsou meziobratlové ploténky poškozeny na různých úrovních, metodu léčby Disc FX pravděpodobně nebude možné použít. Záleží také na skutečnosti, jak konkrétně je která ploténka poškozená, což je potřeba zhodnotit z výsledků MRI vyšetření. Pálivá bolest obou nohou může svědčit také o poškození periferních nervů, což by bylo vhodné posoudit EMG vyšetřením. Máte-li zájem, doporučujeme Vám objednat se k nám na vstupní konzultaci k celkovému posouzení Vaší zdravotní indikace a určení možnosti léčby.
Hezký den
Tým EPC

Vánoční provozní doba v EuroPainClinics® »