Diskuzní fórum | Zpět do diskuzí

Liečba mojej 75-ročnej mamy

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť s vašimi odborníkmi ohľadom liečby mojej 75-ročnej mamy, ktorá trpí dlhé roky chronickými bolesťami chrbtice , celého tela, je liečená v algeziologickej ambulancii kde jej predpísali náplaste , ktoré vôbec nezaberajú a trpí veľkými bolesťami.

Výsledky z CT chrbtice:
Vyrovnana lordoza.
Bez listhezy a známok čerstvej fraktúry.
Stavce L3 a L4 konkavneho charakteru s redukciou prednej hrany o cca 30%, najskôr na podklade difúznej osteopathie v zmysle osteoporozy.
Multisegmentova spondyloza, zvýraznená v S L5/S1 a výrazná facetová atroza.
Vaakum fenomen platničky v S L2/L3.
V AP rozmere do 0,4cm veľká ľavostranná paramediana až foraminalna protruzia platničky v S L1/L2 s naznačenou kompresiou lavého neuroforamina.
V AP rozmere do 0,4cm veľká širokonasadajúca protruzia platničky v S L2/L3, L3/L4,L4/L5, L5/S1 s kontaktama na oba neuroforameny.
Spinálny kanál v AP v S L3/L4 do 0,9cm.
Veľké bolesti má okrem chrbtice aj v rukách aj v dolných končatinách.Okrem toho trpí aj inými ochoreniami no najhoršia je tá bolesť.
Prosím Vás o pomoc.
Ďakujem.

08. 06. 2015 | EuroPainClinics

Dobrý deň,
v prvom rade ďakujem za podrobný prepis nálezu na MRI. Ten hovorí o tom, že MRI našlo určité a jasné anatomické zmeny, ktoré by mohli byť zodpovedné za danú bolesť. Laicky povedané: áno pri takomto náleze može mať výrazne bolesti práve z toho, čo sa na MRI ukázalo. MRI však popisuje zmeny na roznych štruktúrach (ktoré samé o sebe možu byť zdrojmi bolesti), vo viacerých etážach. Zmeny sú roznorodé a výrazne, že možu byť zdrojmi i roznych bolestí. To znaméná, že nemusí bolieť iba jedna struktura. Ktorá štruktura bolí najviac nezistíme, bohužiaľ, inak, jako testovaním. Určite viac informácíí by ste dostali na osobnej konzultácii, kde vyšetrenie pacienta, plus kontrola Vami prinesených výsledkov vyšetrení zo zobrazovacích metód, ideálne MRI, nám povie viac.

Pekný deň,
tím EPC

Vánoční provozní doba v EuroPainClinics® »