Diskuzní fórum | Zpět do diskuzí

Hernia disku – možná disc FX operácia?

Dobrý deň,

prosím vás chcel by som sa poradiť či je vôbec možné uvažovať o operovateľnosti mojej hernie disku vašou modernou metódou disc FX príp. iné možnosti. Mám nález z magn. rezonancie:

Segment L5S1\“ chondróza + asymetrická pritrúzia IVD s prevahou vyklenovania dorzálne, hernia disku medio-subartikulárne vľavo, báza do šírky 19mm, v AP do 11 mm, s vytesnením laterálneho recesu, kompresia durálneho vaku a intrasponálneho odstupu radixu S1 vľaho, spondyloartrotické zmeny bilat, s parciálnou redukciou neuroforamenou, radixy bez známok kompresie.

Segment L4/5: bulging disc, neuroforameny voľné, radixy bez zn. kompresie

Ak by som mal byť operovaný, ak je akákoľvek možnosť uprednostnil by som zákrok s rýchlejšou rekonvalesceniou resp. šetrnosťou k telu čo disc FX v porovnaní s klasickými metódami.

Vopred ďakujem za skorú odpoveď,

Jozef Krajan

12. 11. 2015 | EuroPainClinics

Dobry den,

Disc-fx nie je primarne urceny na riesenie hernie platnicky.

Vo Vasom pripade teoreticky pripada do uvahy endoskopicka diskektomia, avsak na to, aby sme vedeli posudit, ci konkretne Vasa platnicka je vhodna, potrebujeme poznat charakter Vasich bolesti, zhodnotit nalez na MRI aj vizualne nie len podla popisu a samozrejme aj klinicky Vas vysetrit.

Pekný deň,
tím EPC

Vánoční provozní doba v EuroPainClinics® »