Diskuzní fórum | Zpět do diskuzí

Hernia platničky.

Dobrý deň, mám problémy s chrbticou od r. 2013, bola mi zistená hernia platničky. Vtedy mi pomohli hlavne infúzie. Následne som mala občas bolesti, ktoré som však \”rozchodila\”, resp. mi boli vyliečené injekciami. Od Vianoc2015 mám však opäť väčšie problémy s chrbticou. Výsledok z MR vyšetrenia: Segment L3-4, ľahká paramediálna až foraminálna protrúzia disku vľavo, s ľahkou foraminostenózou. Segment L4-5 osteochondróza intervertebr.disku s cirkulárnou protrúziou a paramediálnou herniou vpravo s rozmermi VD5mm,LL 9mm,KK7mm. Propaguje do pravého neuroforamina, kde so známkami sekvestrácie,s úzkym vzťahom s ľahkou kompresiou prítomného koreňa L4 1dx. Postkontrastne je prítomné prstencovité vysycovanie v okolí hernie. Dorzálne hernia asymetricky komprimuje durálny vak, výraznejšie vpravo, s úzkym vzťahom k odstupu koreňa L5 1dx. Segment L5-S1 chondróza intervertebrálneho disku bez evidentnej protrúzie alebo herniácie. Ľahká foraminostenóza vľavo, sklelet bez ložiskových zmien,s ľahkými spondyloartrotickými zmenami.
Záver: osteochondróza diskovL4-5 s paramediálnou herniou vpravo, s propagáciou do pravého neuroforamina, s kompresiou durálneho vaku, úzkym vzťahom k odstupu koreňa L5 1dx a úzkym vzťahom a ľahkou kompresiou prebiehajúceho koreňa L4 1dx. Chondróza disku L5 S1. Incipientná chondróza disku L3 4 s ľahkou paramediálnou až foraminálnou protrúziou vľavo. Spondylartrotické zmeny.
Bolesti mi vystreľovali do ľavej nohy. Po týždni infúzií a dvoch týždňoch injekcií mi bolesti v nohe ustúpili, no kríže ma bolia stále. Problém mám hlavne pri sedení a dlhšom státí, musím si ľahnúť. Keďže mám sedavé zamestnanie, mám problém vrátiť sa do práce. Podľa neurochirurga a fyzioterapeuta je potrebná operácia, žiadne cvičenia mi vraj nepomôžu, až po operácií. Ozónoterapiu v mojom prípade NCH zamietol, vraj by mi mohla spôsobiť väčšie problémy. Začala som cvičiť McKenzieho cviky, doporučili mi zatiaľ len slabé záklony a SM systém. Prosila by som Vás o Váš názor, či je podľa Vás v mojom prípade operácia nevyhnutná a ak áno, aká. NCH hovoril o laparoskopickej operácií, kde by sa odstránil vytečený sekrét a vyskočená platnička. Mňa by zaujímalo, či je pre mňa vhodná laserová operácia, nakoľko je tam kratšia rekonvalescencia. Ak áno, viete mi prosím popísať postup až po samotnú operáciu?(aká je diagnostika, aký je čas strávený v nemocnici)Som poistená v ZP Dôvera. Koľko by stála samotná operácia?
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem, Zdenka.