Diskuzní fórum | Zpět do diskuzí

Je nutná operácia?

Dobry deň.

Mám trpnutie a slabnutie pravej nohy. Popis MR: Pravostranna paramedialna extruzia MP L4-5 pričom herniovy obsah sa tiahne kranialne poza zadný okraj tela stavca L4-sekvester s kompresiou ventralneho okraja duralneho vaku,S výraznou kompresiou nervoveho koreňa L5 vpravo,s kompresiou koreňa S1 vpravo intraduralne, s kontaktom na nervový koreň L4 vpravo preforaminalne aj s kontaktom na nervový koreň L5 vľavo. Momentálne ležím v nemocnici a odporúčajú mi operaciU.

Je to nevyhnutné, alebo sú ešte aj iné možnosti?

Ďakujem

19. 10. 2016 | EuroPainClinics

Dobrý den,
vždy existuje možnost konzervativního postupu, který obvykle trvá déle a negarantuje úplně zotavení poškozeného nervu. Chirurgický výkon mívá obvykle rychlejší efekt, ale za cenu určitého operačního rizika. Vzhledem ke slabosti a trnutí nohy bychom u Vás spíše zvažovali operační postup.
Ve Vašem případě by teoreticky připadala do úvahy metoda endoskopické diskektomie, což je miniinvazivní operační zákrok, který je momentálně k dispozici ve formě jednodenní chirurgie (pacient odchází po výkonu tentýž den domů). Více o metodě si můžete přečíst zde zde.
Pokud je to stále aktuální, můžete se objednat na naše pracoviště (tel. číslo call centra je +421 948 404 593).
Hezký den,
Tým EPC

Vánoční provozní doba v EuroPainClinics® »