Diskuzní fórum | Zpět do diskuzí

Spondylodiscitida – liečba?

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu pri liečbe spondylodisc. Th 5 a 6; th 7-8.. Bolesti mám od augusta, diagnostikovane a liečene v novembri 2014; infúziami, ciprinol užívam doteraz. Môj stav sa zlepšuje. Trápia ma však stále bolesti. Najmä večer, akoby stuhnutý valec až dopredu pod hrudníkom. Ďakujem pekne už len za to prečítanie. S pozdravom.

08. 06. 2015 | EuroPainClinics

Dobrý deň,
obraciate sa na nás vcelku s konkrétnou otázkou v nie veľmi jednoduchej situácii. V prvom rade, a to pišeme nie z dovodu alibizmu, Vašim najlepším radcom by mal byť Váš operatér, nakoľko pozná pozadie vzniku diagnózy, zmenu terénu/rozumej výkon, prípadne následné komplikácie, odber kultivácií, citlivosť na antibiotické krytie a sposob a vedenie antibiotickej terapie,… Veľmi nerád, ale musíme povedať, že na dobrú odpoveď by sme potrebovali viac informácií, ale hlavne, dostali by ste mimooborovú odpoveď.

I napriek tomu, že sa zaoberáme bolesťami chrbtice, nie ste náš typický pacient. Každopádne by som asi viac komunikoval s operatérom, ak chcete veciam viac rozumieť, určite Vám tie informácie dopraje, alebo si možete vypýtať ďalšie, paralelné zhodnotenie u iného odborníka, ale rovnakého odboru.

Pekný deň,
tím EPC

Vánoční provozní doba v EuroPainClinics® »