Diskuzní fórum | Zpět do diskuzí

Bolest bederní páteře

Dobrý den
Již několik měsíců trpím velkou bolestí bederní páteře, hlavně při sezení. Občas mi bolest vystřeluje z pravé strany beder přes kyčel a třísla. Chůze problém není. Na základě CT mi lékař naordinoval rehabilitace, infuze, léky (Palgotal), ale výsledek prakticky nulový nebo jen s minimální dočasnou úlevou. O dva měsíce později jsem absolvovala MRI, dostala jsem Olfen a žádanku do nemocnice k operativnímu řešení. S NSA je bolest snesitelná. Na neurochirurgii (Motol) mi potvrdili, že k operaci to je, ale není to akutní. Mám žádanku na doplnění EMG vyšetření. Operaci bych se ráda vyhnula, poctivě cvičím a rehabilituji, někdy je bolest mírnější, někdy silná. Ráda bych Vás proto požádala o názor, zda by pro mne byla vhodná některá z vašich metod. Nějak se obávám, že v nemocnici by to řešili klasickou operací.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď
CT 06/01/2016
CT prokázalo dextroskoliosu Lp, spondylosu Lp, artrosu IV skloubení Lp, osteochondrosu zejména disku L5/S1, cirkulární protruzi L5/S1 naléhající na odstupující kořeny S1, útlak odstup. kořene L5 při zúžení IV foramen při výraznější arthrose příslušného IV skloubení, mírnou protruzi L3/4 a L4/5, příslušné kořeny odstupující volné, mírný posun L3 proti L2 ventrálně…
MR LS a dolní Th páteře 11/03/2016
Indikace VAS s iradiací více do PDK
Skolióza. Plynulá bederní lordóza. Normální výše obratlových těl. Na okrajích obratlových těl jsou osteofyty. Patrné jsou výrazné degenerativní změny v úrovni L5/S1 (Modic II) a výrazné akutně probíhající degenerativní změny v úrovni L2/3 (Modic I s edémem kostní dřeně a Schmorlovými uzly). Tyto degenerace působí těžkou stenózu foramin L5/S1 sin a L2/3 dx. V ostatních úrovních je zúžení foramin jen mírné. Artróza fasetového kloubu L2/3 dx. Šíře kostěného páteřního kanálu je dostatečná. Zobrazuje se nevýrazná cirkulární protruze disku L5/S1 a v úrovni L2/3. Neprokazuji výhřezy disků. Normální obraz distální míchy, konu a kaudy.
Závěr: deformační spondylóza, působící výrazné zúžení foramin L2/3 dx a L5/S1 sin. Skolióza. Akutně probíhající degenerace v úrovni L2/3. Neprokazuji výhřezy disků.