Dr. G. Michael Hess, certifikovaný specialista na ortopedickou chirurgii a léčbu bolesti

#

Dr. G. Michael Hess je certifikovaný specialista na ortopedickou chirurgii a léčbu bolesti. Vystudoval lékařskou fakultu univerzity v Düsseldorfu v roce 1995 a jako rezident působil ve švýcarském Sv. Mořici a v Centru pro léčbu páteře na Ortopedické klinice v Mnichově. Poté, co absolvoval praxi v chirurgii páteře a intervenční radiologii v Univerzitní nemocnici v kanadském Québecu, byl v roce 2001 jmenován primářem Centra pro léčbu bolestí zad na Ortopedické klinice v Mnichově. Od roku 2003 se Dr. Hess věnuje soukromé praxi a působí jako konzultant na Beta-Klinik v Bonnu, kde se zabývá miniinvazivní chirurgií páteře a intervenční léčbou bolesti.

Věnuje se injekčním procedurám v oblastech krční, hrudní a bederní páteře, včetně termoterapie facetových kloubů a plotének.

Více než 10 let se specializuje zejména na endoskopické výkony, kde má značné zkušenosti s řadou technik a postupů.

Dr. Hess je členem řady mezinárodních společností. V letech 2006 až 2015 byl prezidentem German Interventional Spine Society (Německá společnost pro intervenční léčbu páteře). Je členem Spine Intervention Society (SIS), British Pain Society a zakládajícím členem World Federation od Minimal Invasive Spine Surgery and Techniques Societies (Světové federace miniinvazivních chirurgických technik na páteři). Od roku 2003 je Master Instruktorem mezinárodní Společnosti pro intervenční léčbu bolesti (Spine Intervention Society, SIS) ve Spojených státech a Evropě a je spoluorganizátorem evropských workshopů SIS v Amsterodamu.

Lékařská praxe Dr. Hesse je spojena s bohatou prezentační činností. Jako aktivní přednášející a hostující chirurg je účastníkem řady mezinárodních kongresů, sympozií, edukačních seminářů a workshopů. Dr. Hess je autorem více než stovky odborných prezentací a přednášek, dále autorem a spoluautorem odborných článků a studií v evropských a světových odborných periodicích. Zastává funkci recenzenta tematické rubriky “Spine” prestižního mezinárodního odborného časopisu “Pain”.